Медична допомога

Медична допомога

Наша мета—лікувати постраждалих і покращувати якість їхнього життя. Ми хочемо допомогти ветеранам та цівільним впоратися зі своїм минулим і рухатись у майбутнє.

Ми пропонуємо низку програм лікування, консультування та підтримки, щоб допомогти вам увирішенні проблем із психічним та фізичним здоров’ям. Кожен пацієнт є унікальним, і наші партнери, висококваліфіковані клінічні та психологічні команди, працюють з вами індивідуально, щоб знайтиправильну стратегію.

Напрямки допомоги 

Посттравматичний стресовий розлад (ПТСР)

Якщо ви пережили серйозну травму або подію, яка загрожувала життю — під час війни чи в небойовій ситуації — у вас можуть розвинутися симптоми посттравматичного стресу або того, що широко відомо як ПТСР. Можливо, під час події ви відчували, ніби ваше життя чи життя інших людей у ​​небезпеці або що ви не контролюєте те, що відбувається. Перебуваючи на військовій службі, ви могли бути свідками  поранень або смерті людей або самі зазнавали  фізичних ушкоджень.

Деякі з найпоширеніших симптомів ПТСР включають повторювані спогади або  кошмари  про події,  безсоння   втрату інтересу та відчуття заціпеніння,  гніву чи дратівливості або  постійну настороженість, але є і інші прояви того, як ПТСР може вплинути на ваше повсякденне життя. Іноді ці симптоми не проявляються протягом місяців або навіть років після того, як сталася травмуюча подія або після повернення з бойових дій. Вони також можуть приходити і йти. Якщо ці проблеми не зникають або вони заважають вашому повсякденному життю, можливо, у вас посттравматичний стресовий розлад.

Не можна чекати, поки ці симптоми “самі пройдуть”. Зазвичай, це тільки погіршує проблему самопочуття. Зверніться до нас, і ми допоможемо вам визначитись з тим, що вібдбувається!

Депресивні розлади

Кожна людина час від часу відчуває смуток, дратівливість або втрату енергії, але зазвичай ці почуття минають. Депресія відрізняється від цих випадкових почуттів своєю силою та тривалістю. Якщо у вас депресія, вам може бути важко виконувати повсякденні справи, і у вас можуть виникнути проблеми, через які страждають ваші стосунки. Ви можете застрягнути на тому, що у вашому житті йде не так добре, і вам важко побачити позитив. Можливо, ви не відчуваєте задоволення від діяльності, людей і речей, які вам раніше подобалися.

Депресія — поширена та серйозна проблема, яка по-різному впливає на людей. Це впливає не лише на ваш настрій, але й на ваше тіло, дії та думки. Депресія може заважати повсякденному життю та нормальному функціонуванню.

Депресія може торкнутися будь-кого — молодих і старих, чоловіків і жінок, цівільних та військових, усіх верств суспільства. Стресові ситуації або травматичні події, які іноді трапляються у нашому житті, особливо під час війни, можуть провокувати початок депресії.

Деякі ветерани відчувають депресію через втрату когось із близьких, наприклад коханої людини чи друга з підрозділу. Інші можуть відчувати депресію після втрати або зміни роботи. Якщо цей смуток триває більше кількох тижнів або серйозно впливає на ваше життя, це може бути ознакою депресії.

На щастя, існують ефективні методи лікування та засоби для боротьби з депресією. Незалежно від того, з якими стресовими факторами ви можете зіткнутися або звідки виникла депресія, важливо звернутися за лікуванням.

Навіть якщо терапія першої лінії (психотерапія та антидепресанти) вам не допомогають – не засмучуйтесь! Серед нашіх партнерів є медичні заклади, які спеціалізуються саме на випадках фармацевтично стійких депресій та ПТСР, застосовуючі новітні, інноваційні методики.

Тривожні розлади

Почуття тривоги є нормальною реакцією на стрес, і кожна людина час від часу відчуває тривогу. Загалом, тривога допомагає людям впоратися з обставинами і не триває дуже довго. Але коли тривога стає надмірною, не відповідає ситуації або триває занадто довго, вона може заважати вашій повсякденній діяльності та здібністі ладнати з іншими.

У деяких ветеранів розвивається сильна тривога після травми або небезпечного для життя досвіду. Для інших стресові життєві події, такі як перехід від військового до цивільного життя або важкі робочі ситуації, можуть викликати тривожні розлади.

Існує кілька типів тривожних розладів з різними симптомами. У деяких людей повторюються короткочасні епізоди сильного страху, які називаються панічними атаками, тоді як інші відчувають занепокоєння, напругу та страх фоново, більшу частину часу, або в повсякденних життевих ситуаціях. Іноді це занепокоєння може спричиняти такі фізичні симптоми, як сильне серцябиття, утруднене дихання, тремтіння, пітливість або відчуття страху. Також тривожні розлади можуть включати постійні, нав’язливі та небажані думки або зміни в поведінці.

Поширені види тривожних розладів включають панічний розлад, соціальну фобію, генералізований тривожний розлад і обсесивно-компульсивний розлад. Незалежно від стану, який у вас може бути, важливо знати, що більшість людей, які страждають на тривожний розлад, можуть покращити свій стан, звернувшись до професійної допомоги.

Суіцідальні думки та наміри

Якщо у вас є серйозні думки про смерть чи самогубство або ви думаєте про те, щоб завдати собі шкоди чи вбити себе, важливо негайно поговорити з кимось. Якщо ви відчуваєте, що перебуваєте в кризовій ситуації, незалежно від того, чи думаєте ви про самогубство, ви також можете зв’язатися з “гарячою лінією” для постраждалих від війни за номером 0 800 211 444 або з кризовою лінією для ветеранів від Українського ветеранського фонду: 0 800 33 20 29. Краще зателефонувати раніше, ніж чекати, поки проблеми посиляться.

Незалежно від причини, люди намагаються вчинити самогубство не тому, що хочуть померти, а тому, що бачать самогубство як єдиний спосіб уникнути болю життя. Важливо усвідомлювати, що існує багато способів вирішити будь-яку проблему — навіть якщо ви самі не бачите вирішення. Іноді вам потрібна стороння перспектива, щоб побачити нові відповіді на особисті проблеми.

Душевний біль деяких цівільних або ветеранів може виникати через травматичні події, як-от смерть когось із їхніх близьких, бачення смерті людей під час військової служби або  сексуальне насильство  чи жорстоке поводження. Труднощі інших ветеранів можуть бути наслідком великої невдачі, як-от розірвання шлюбу,  втрата роботи або відчуття, ніби їхня честь втрачена. Деякі люди можуть думати про самогубство через накопичення  стресу,  депресії,  тривоги або  ПТСР, через який життя здається нестерпним. Існують ефективні методи лікування та ресурси для кожного з цих станів.

Наслідки контузії (легкої черепно-мозкової травми)

Існує багато причин черепно-мозкової травми (ЧМТ), або струсу мозку. Наприклад, коли голова вдаряється об лобове скло під час автомобільної аварії, удар внаслідок падіння, спортивних чи інших розважальних заходів або травма внаслідок вибуху поблизу під час військової служби. Якою б не була причина, ЧМТ може вплинути на здатність мислити, контролювати емоції, ходити або говорити, а також на органи зору чи слуху.

ЧМТ може бути від легкої до важкої. Легкі травми супроводжуються короткочасними змінами або втратою свідомості. Важкі травми включають тривалі періоди втрати свідомості та втрати пам’яті навколо події.

ЧМТ може впливати на багато сфер життя людини, включаючи фізичні функції, мислення та поведінку. Ці ефекти іноді викликають інші труднощі, такі як  проблеми зі сном,  депресія та  тривога . Навіть “легка контузія” може призвести до втрати дієздатності, суїцидальних думок, проблем з адаптацією в цивільному житті та супутніх захворювань.

Якщо симптоми контузії остаточно не минають впродовж року, то у людини з великою імовірністю розвинувся посткомоційний синдром.

Його прояви можуть включати: головні болі, труднощі з розмовою, помутніння зору або чутливість до світла, проблеми зі слухом або чутливість до шумів, слабкість, запаморочення або проблеми з рівновагою. Також можуть виникати когнітивні та емоційні порущення, наприклад труднощі з концентрацією, памяттю та увагою, ємоційна лабільність,

Для лікування наслідків ЧМТ потрібно звернутись до фахівців: невролога, психолога та отоларинголога.

Хронічний більовий синдром

Коли людина відчуває біль в одній або кількох частинах тіла протягом принаймні трьох-шести місяців, це вважається хронічним болем. Біль може бути ниючим або сильним і часто здається гіршим, ніж короткочасний біль, через його тривалу тривалість. Різні види захворювань і травм можуть спричинити хронічний біль.

Багато людей відчувають хронічний біль у певний момент свого життя. Хронічний біль може перешкоджати повсякденним діям, таким як сидіння, стояння та очікування в черзі. Багато людей, які мають справу з хронічним болем, вважають, що постійне відчуття болю та обмеження, які він накладає на їх повсякденну діяльність, змушують їх почуватися пригніченими або дратівливими. Деякі люди впадають  у депресію  або  втрачають надію,  якщо думають, що біль ніколи не закінчиться або вони нічого не можуть з цим зробити.

Деякі ветерани мають хронічний біль через тривалі наслідки травм, отриманих у військовій справі, наприклад «фантомна кінцівка» після ампутації або пошкодження спини чи спинного мозку після нещасного випадку. Часто травми, отримані під час військових навчань або під час служби, можуть здаватися загоєними, але з віком вони можуть з’явитися знову і стати джерелом хронічного болю. Часто важко визначити джерело тривалого болю, крім того, вона може значно підсилюватись за разунок негативного емоційного стану людини:

  • почуття  гніву  через несправедливість травми,
  • звинувачення в тому, що сталося, інших,  Бога, долю чи себе,
  • почуття пригніченості або безнадії  щодо життя після травми,
  • заперечення змін, що відбулися у вашому тілі.

Тому вам не потрібно просто жити з хронічним болем. Залежно від того, що викликає біль, існують різні варіанти лікування хронічного болю, наприклад:

  • Фізична терапія для підвищення рівня безболісної активності
  • Психотерапія або консультування, щоб змінити те, як ви ставитеся до свого болю або справляєтеся з ним
  • Техніки розслаблення та уважності для контролю стресу від хронічного болю
  • У деяких випадках сучасні ліки або інші методи лікування зменшують рівень сильного болю.

Алкогольна, наркотична та ігрова залежности 

Багато людей відповідально вживають алкоголь або приймають наркотики, наприклад опіоїдні знеболювальні, з медичною метою. Щоб вирішити, чи є ваше вживання алкоголю чи наркотиків шкідливим для здоров’я чи підвищує ризик, важливо зупинитися та подумати про те, як ці дії можуть вплинути на ваше життя.

Хоча може здатися, що вживання алкоголю або наркотиків допомагає вам впоратися в короткостроковій перспективі, ці дії насправді можуть погіршити ваші проблеми. Вживання алкоголю чи наркотиків, щоб подолати ситуацію, може завдати шкоди вашому здоров’ю, заважати роботі та псувати  стосунки. Вжиття заходів щодо усунення вживання психоактивних речовин та його симптомів спочатку може здатися непотрібним або, можливо, непосильним. Але для багатьох людей це важливий крок до щасливіших і здоровіших стосунків і повноцінного життя.

Чи є у вас проблеми з алкоголем або наркотиками? Спробуйте відповісти собі на такі питання:

  • Чи заважає вживання алкоголю або наркотиків вашому життю вдома, на роботі чи в школі?
  • Ви інколи п’єте багато напоїв поспіль, або ви приймаєте більше, ніж планували, або вам важко кинути пити чи вживати наркотики?
  • Ваші друзі чи родина говорили, що вони стурбовані тим, що ви вживаєте алкоголь чи наркотики?
  • Ваші стосунки страждають через вживання алкоголю чи наркотиків?
  • Ви потрапляли в ситуації під час вживання алкоголю або наркотиків, де могли постраждати  ви самі або інші люди (наприклад, водіння, плавання, робота з механізмами тощо)?
  • Ви хотіли скоротити чи намагалися скоротити вживання алкоголю чи наркотиків?
  • Ви виявили, що вам потрібно пити або вживати наркотики більше, ніж зазвичай, щоб досягти того самого ефекту, який вони мали колись? Або те, що однакова кількість напоїв має менший ефект, ніж раніше?
  • Ви відмовилися від речей, які для вас важливі та цікаві, чи скоротили їх, щоб пити чи вживати наркотики?
  • Ви коли-небудь «втрачали свідомість» і не могли згадати, що сталося під впливом алкоголю чи наркотиків?
  • Коли дія наркотиків чи алкоголю зникала, ви відчували хворобу, проблеми зі сном або відчували щось нереальне?

Не замислюючись про це, ви можете пити або приймати наркотики, щоб спробувати впоратися з поганими спогадами чи травматичним досвідом, отриманим під час служби в армії, або з іншими важкими почуттями. Можливо, ваша домашня ситуація далеко не ідеальна або вам важко спілкуватися з іншими людьми.

Також само можуть виникати і проблеми з азартними іграми.

Хоча багато людей час від часу грають в азартні ігри, деякі люди грають в азартні ігри навіть тоді, коли це створює проблеми для них самих або інших, коли ігри негативно впливають на їхні фінанси, роботу, стосунки з родиною чи друзями чи здоров’я. Вони можуть хотіти, потребувати або намагалися припинити грати в азартні ігри, але відчувають, що не можуть. Вони можуть почати частіше грати в азартні ігри або ризикувати все більшими і більшими ставками. Це деякі з попереджувальних ознак залежності від азартних ігор.

Для деяких ветеранів азартні ігри починаються як розвага, але потім можуть стати основним способом зняти стрес чи нудьгу або покращити самопочуття у важкі часи. Деякі ветерани можуть грати в азартні ігри через почуття ризику та хвилювання. Азартні ігри можуть відволікати або, можливо, стати способом уникнути деяких труднощів, які можуть виникнути під час переходу від військового до цивільного життя. Одним із симптомів серйозної залежності від азартних ігор є те, що ви продовжуєте грати в азартні ігри, навіть якщо це вам більше не приносить задоволення.

Коли азартні ігри стають звичкою, це може спричинити проблеми з вашою роботою, стосунками та психічним або фізичним здоров’ям. Люди, які примусово грають в азартні ігри, можуть мати фінансові проблеми, залазити в борги або постійно звертатися до інших за подарунками чи позиками. Вони можуть навіть красти у родини, друзів або своїх роботодавців, щоб продовжувати грати в азартні ігри. Потреба грати в азартні ігри, проблеми, які вона викликає, і стрес від неможливості зупинитися можуть бути пов’язані з  почуттям провини,  депресією,  тривожними розладами,  проблемами з алкоголем або наркотиками,  біполярним розладом і проблемами зі здоров’ям.

Своєчасне зверненя до нашіх фахівців допоможе вам впоратись з будь-якою залежністю та повернутись до гармонійного життя.

Toggle Content